Zestaw pędzli do makijażu twarzy od Born Pretty Store. Prawie jak Real Techniques

Cześć! Dziś troszkę o pędzlach do makijażu, a właściwie zestawu 5 pędzli do makijażu twarzy ze strony bornprettystore.com.


Pędzle otrzymałam w ramach współpracy ze sklepem, ale oczywiście w poście sama prawda. :)


Jak już możecie zauważyć pędzle do złudzenia przypominają te z Real Techniques. Można je dostać TUTAJ. Obecnie kosztują 22 dolary, ale kiedy ja je zamawiałam kosztowały ponad 10 dolarów, więc rotacja cen może być zaskakująca. ;)

Sztuk pędzli 5: duo-fibre, okrągły, płaski, stożkowy i kątowy/skośny.
Włosie z kozy oraz sztuczne włókna (duo-fibre).
Rączka podzielona na dwie części: dolna z czarnej gumy oraz z...właściwie nie wiem z czego jest ta "złota" część. Jakieś pochodne metali, na pewno nie jest to drewno ani plastik. ;) Cztery pędzle mają ciemno brązowe włosie z biała górą (kozie), a jeden z nich to duo-fibre: czarny z białym sztucznym włóknem (czarne jest krótsze niż białe, a nie jak w poprzednich czterech - równe).


Trzonki trzyma się wygodnie. Jeden z nich ma lekko poluzowaną złotą część od dołu, ale jak wypadnie to podkleję klejem kropelką i tyle. Pomimo codziennego użytku i już kilku prań lakier nie schodzi z trzonków i wszystko wciąż wygodną elegancko. 
Spokojnie mogą stać na toaletce, choć ja swoje trzymam w kubełku na pędzle. :)


Włosie jest bardzo mięciutkie! Przyjemnie dotyka się nimi twarzy. Można się miziać i miziać. ;) Pomimo kilku razowego mycia z wszystkich pięciu wypadły może ze 3 włoski na samym początku, a teraz wszystko się trzyma. Oby tak zostało. ;)
Każdy trzonek ma długość 13 cm, przy czym czarna część ma długość 4,5 cm a kolorowa - 8,5 cm. Długość włosia się minimalnie różni, ponieważ każdy ma inny kształt. 


Jeśli chodzi o przeznaczenie każdego z pędzli to każdy jeden można używać do kilku czynności. Sprawdziłam je na różne sposoby. ;)
Pędzel typu duo-fibre. Długość włosia białego to 3,3 cm, czarnego to 2,4 cm. Średnica ok. 3 cm. Nada sie do nakładania kremów BB, mocno płynnych podkładów (np. AffiniMat) czy też do przypudrowania lekko strefy T lub delikatnego omiecenia okolicy oczu. Pędzel zaokrąglony. Długość włosia ok 3 cm. Średnica: ok. 3 cm. Nada się zarówno do nakładania na twarz podkładów płynnych jak i mineralnych. Najczęściej używam go jednak do nakładania i rozcierania różu na policzkach. :)Pędzel płaski zwany też flat-topem. Długość włosia: 2,9 cm. Średnica: ok. 3,5 cm. Do podkładów płynnych i mineralnych. Jest dosyć mały, ale za to świetnie radzi sobie z nosem czy ogólnie małą twarzą. Można też ostemplować przy jego pomocy strefę T za pomocą pudru.Pędzel skośny/kątowy. Przeznaczony głównie do podkładów, nada się również do bronzera czy różu. Podobny do pędzla płaskiego.Pędzel stożkowy/kulkowy. Można go używać do nakładania i rozcierania bronzera, różu czy rozświetlacza czy też do zagruntowania pudrem/cieniem cielistym powiek przed nakładaniem cieni.Każdy pędzel jest wielofunkcyjny, także dla każdego można znaleźć zastosowanie. Miękkie i ładnie rozcierają na twarzy produkty nie powodując że mamy zbyt ostre kontury (podczas konturowania) czy źle rozprowadzony produkt. 
Jeśli chodzi o mnie to jestem z nich zadowolona i spokojnie mogę je polecić. W zestawie bardziej opłaca się je kupić niż pojedynczo.
Może i nie mają napisu RT, ale jako pędzle są dobrej jakości. :)


Jeśli będziecie chcieli kupić coś na Born Pretty Store to skorzystajcie z mojego kodu KOFBK31 a otrzymacie 10% zniżki od całych zakupów. Wysyłka jest zawsze darmowa. :)


Mieliście już chińskie pędzle? Ja posiadam jeszcze kilka sztuk z innej strony i jestem bardzo zadowolona. :)


instagram @iliz_beauty

Copyright © iliz