Dwa zestawy pędzelków do manicure i proste, ale efektowne zdobienie

by - poniedziałek, czerwca 13, 2016

Były pędzle do makijażu, teraz pędzle do paznokci. ;) Dwa zestawy i jedno zdobienie, ale na pewno będzie ich więcej tylko teraz jak na złość złamał mi się jeden paznokieć przez co wszystkie są teraz bardzo króciutkie. :|

Oba zestawy przybyły do mnie z CNDirect. Na pierwszy ogień pójdą, te które teoretycznie przeznaczone są do wykonywania manicure z akrylem, ale równie dobrze sprawdza się też w normalnym. Jak?


Zestaw 3 pędzelków znajdziecie dokładnie TUTAJ. Ich obecna cena jest niska a nawet nie są w promocji. 
Trzonki są dwukolorowe: czarno-czerwone ze srebrnymi skuwkami. Włosie syntetyczne - brązowe. Trzy wielkości.


Manicure akrylowego nigdy nie robiłam, ale za to takie pędzelki wykorzystuję na 3 sposoby:
  1. do wykonywania one stroke (nie żebym bardzo je umiała ;))
  2. do oczyszczania skórek
  3. do wykonywania gradientów farbkami (niedługo pokażę o co dokładnie chodzi - niech mi tylko podrosną paznokcie).
Pędzelki nie są grube więc są idealne. Choć nie wykonywałam nimi zbyt wiele to taki zestaw zawsze się przydaje.


Drugi zestaw pędzelków to aż 15 różnych pędzelków z białymi plastikowymi trzonkami. Ich cena również jest zachęcająca.


Tutaj mamy już różne kolory włosia, ale wciąż jest to włosie syntetyczne. Mam już jeden bardzo podobny zestaw, ale jednak takie pędzelki przy częstym używaniu trzeba co jakiś czas wymieniać bo włosie niestety nie jest wieczne. ;) Poza tym dobrze jest mieć ich więcej. :p


Pędzelki przychodzą zapakowane w etui oraz w osłonkach na włosiu (oprócz wachlarzyków i sondy).


Mamy 5 pędzli z pomarańczowym włosiem, 3 z brązowym, 6 z białym oraz jedną sondę.


Są dwa wachlarzyki przy czym biały jest delikatnie szerszy. Wachlarzykami można zrobić ciekawe zdobienia, a również gradient. Post o gradientach tworze już kilka miesięcy i jakoś ciągle nie mogę go zrobić. :p
Mamy pędzelki płaskie - proste. I jest ich 4 sztuki. Przy czym jeden z nich jest dosyć długi. Największy i najszerszy biały nada się do oczyszczania skórek i gradientów. Później jest brązowy i biały i oba nadadzą się do tych czynności, ale również do one stroke. Najwęższy a najdłuższy...w sumie nadal się zastanawiam do czego go wykorzystać. :p
Są też dwa pędzelki skośne przy czym pomarańczowy jest trochę większy. Ich wielkość jest idealna do poprawiania brzegów lakieru by były idealne. ;) Można też nimi rysować linie.
Sonda jak wiadomo jest do kropek a trójkątny-skośny zawsze się do czegoś przyda. 
Pędzelki z długim włosiem są do malowania kresek i detali - można z nimi sporo zdziałać a ich długość jest później zależna od tego jaki efekt chcemy uzyskać.
I dwa ostatnie do detali choć raczej nie takich maluteńkich bo są na to ciutkę za grube.Ale mimo to można nimi sporo zmalować. W dodatku ten z białym włosiem ma zakrzywioną skuwkę i w sumie można by nim spróbować robić nawet kreski eyelinerem w żelu.
To jeszcze zdobienie do którego wykorzystałam jak na razie tylko dwa z zestawu. Temu do oczyszczania skórek już nie robiłam zdjęcia. ;)


Paznokcie pomalowałam lakierem Golden Rose Ice Chic nr 76 a później używając białej farbki namalowałam coś na wzór piór lub kwiatów. Widziałam taki wzór na jakimś zdobieniu stemplowym i bardzo mi się spodobał. :)
You May Also Like

26 komentarze