Mój HIT do zabezpieczania lakieru i wzorków | Seche Vite top coat

by - czwartek, października 06, 2016

Zabezpieczanie kolorowego lakieru nie jest takie trudne. Na rynku istnieje naprawdę wiele preparatów do tego stworzonych. Ale co z wzorkami? Malowanych farbkami albo stemplami? Tu sprawa nie ma się już tak łatwo. Bardzo wiele topów rozmazuje wzorki i aby znaleźć ideał dla siebie - trzeba niestety trochę poszukać. Moim pierwszym ideałem było Insta Dri od Sally Hansen, później Poshe, ale gdy nauczyłam się obsługi Seche Vite - dla mnie to niekwestionowany ulubieniec. Przy okazji zachęcam do zajrzenia do starych recenzji (podlinkowałam je pod wytłuszczonymi nazwami). ;)


Zużyłam już kilka buteleczek tego topu - dwie na pewno a czy więcej to ciężko mi teraz sobie przypomnieć. Ale jakoś tak ociągałam się z jego recenzją i chyba słusznie bo teraz naprawdę wiem jak go używać co z pozoru wcale takie proste nie jest.


Producenci prześcigają się w swoich obietnicach - a że to schnie w minutę, a to że nabłyszcza tak że można się przejrzeć jak w lustrze, a to, że wytrzymuje tydzień a nawet dwa - i to bez odprysków i zdartych końcówek! No cuda - po prostu cuda! A my kobiecy, co? Ano chcemy w to wierzyć. 
A jakie cuda obiecuje producent Seche Vite?SECHE VITE
dry fast top coat
Seche Vite znany jest na świecie jako najlepszy top coat. Jego formuła pozwala przenikać aż do bazy tworząc stałą i bardziej trwałą powłokę na płytce paznokcia. Ponadto gwarantuje, że lakier nie będzie żółknąć. Seche Vite nie ma sobie równych jako top coat. Twoje paznokcie będą jedwabiste, silniejsze i absolutnie nie będą odpryskiwać. Seche Vite tworzy na paznokciach największy połysk i największą trwałość niż inne produkty dostępne na rynku.
Nie nakładaj zbyt mało na pędzelek - dobrze jeśli będzie więcej na końcówce a następnie łagodnym ruchem przesuń od góry ku dołowi i obserwuj jak Seche Vite przepływa nad mokrym lakierem bez smug.
Ponieważ jest to moje własne tłumaczenie pewnie jest trochę błędów, ale starałam się oddać sens obietnic producenta. ;)

Cena: ok. 30 zł stacjonarnie, ok. 15 zł (plus-minus) w sklepach internetowych
Pojemność: 14 ml


Seche Vite otrzymuje opakowane w kartonik, często jest na nim jakaś naklejka w języku polsku, akurat moje ostatnie opakowanie było go pozbawione. Pierwsze zakupiłam stacjonarnie, kolejne już przez internet bo po prostu bardziej się to opłacało.
Sama buteleczka jest spora i przezroczysta co jest zdecydowanym plusem w takich produktach. Pędzelek jest długi i bardzo wygodny w użyciu. Choć osoby o bardzo szerokich paznokciach mogą ponarzekać, że jest za wąski - dla mnie jest za to idealny. 


Seche Vite na samym początku jest rzadki, ale nie na tyle aby rozlewać się na skórki jak mu się żywnie podoba. Posiada w sobie gęstość, ale taka idealną. Gdy zużyjemy już ponad pół buteleczki możemy zauważyć, że ciut gęstnieje, a gdy zostanie nam 1/3 butelki wtedy gęstość jest wyraźniejsza. Jeśli jednak mam być szczera - nie tylko w jego przypadku tak jest, bo zdecydowana większość topów i lakierów tak ma. Mnie jeszcze nigdy nie zgluciał, jedynie mocniej zgęstniał. Kiedy się tak dzieje to po prostu dolewam trochę rozcieńczalnika do lakierów (nie mam oryginału) i przez jakiś czas mogę dalej nim działać - zwykle wtedy utwardzam już tylko sam kolor.


Bardzo ważne jest aby podczas malowania Seche Vite pokryć również końcówki paznokci - by się dłużej trzymał i przypadkiem nie zaczął się ściągać. No właśnie...bardzo dużo osób narzeka na to, że SV ściąga lakiery kolorowe pod spodem co wygląda nieestetycznie. Na początku też tak miałam - gdy nie umiałam nim malować. Teraz idzie mi to idealnie i już od dawna nie ściągnął mi się żaden lakier. Ważne jest aby delikatnie wyjechać poza malowany kolor a ewentualne wyjechanie na skórki etc. wystarczy poprawić patyczkiem/pędzelkiem. 
Dodatkowo SV nakładamy na mokry/wilgotny jeszcze lakier. Jeśli nałożymy go na suchy istnieje możliwość, że będzie nam schodził płatami.


Niektórych może odrzucać zapach SV - no cóż różami to on nie pachnie. :p Ja do zapachu przywykłam no i też nie wącham go specjalnie przyklejona nosem do buteleczki. Jego zapach przypomina trochę zapach rozpuszczalnika (takiego normalnego) więc jest trochę intensywny, ale szybka znika po pomalowaniu paznokci.

A jak z szybkością wysychania? Na ten moment to mój number 1! Po pokryciu lakieru SV są one suche już po chwili, gdzieś po minucie. Dłużej jeśli mam więcej warstw. A takie suche na mur-beton są już po jakiś 10-15 minutach, gdzie wiem że już nic mi się totalnie nie zniszczy. 

W przypadku trwałości - to kwestia mocno indywidualna. U mnie wszystkie lakiery zwykłe wytrzymują do 5 dni, z topem czy bez topu. To maksymalna długość - po prostu mam takie paznokcie. 
Natomiast dzięki SV moje paznokcie błyszczą jak hybryda, efekt tafli gwarantowany. Manicure jest też odporniejszy i przynajmniej 2-3 dni trwalszy niż bez niego. 


I na koniec bardzo ważna kwestia - utrwalanie wzorków. 
SV na tę chwilę dla mnie nie ma sobie równych w tej dziedzinie. Nie rozmazuje stempli ani ręcznie malowanych wzorków. A kiedy utrwalać wzorki? Po farbkach zawsze czekam przynajmniej ze dwie minuty aż zaschną, przy stemplach zwykle jest tak że najpierw stempluję obie dłonie i wtedy zaczynam malować topem zaczynając od pierwszego stemplowanego paznokcia.
I ważne - nie dociskam mocno pędzelka do płytki - wtedy na bank wszystko się rozmaże. Lekkie ruchy wystarczą.
Jeśli mam w ostatnich miesiącach na blogu czasem lekko rozmazane mani to tylko i wyłącznie z winy innych topów z którymi czasem zdradzam SV. Bo testuję i sprawdzam. ;)

Uwielbiam go i będę kupować dalej - za całkiem niską cenę (w sklepach internetowych), za szybkość schnięcia, wydajność (jedna buteleczka starcza mi naprawdę na długo) oraz to, że nie niszczy moich zdobień. <3


 Znacie Seche Vite? 

You May Also Like

23 komentarze