Mój Profil Kosmetyczny

Podstawowe informacje

Imię: Kamila 
Wiek: 32 lata
Urodziny obchodzę: 7 lutego


Kontakt: lylleill.lys@gmail.com Moje oczy nie posiadają jednego stałego odcienia. Teoretycznie to mieszanka niebieskości z szarością, ale bardzo często pojawia się przewaga zielonego (jednego dnia bardziej niebieskie, innego bardziej szare czy bardziej zielone, w zależności od pory roku, nastroju i innych zmiennych). Przy samej źrenicy widać taki przygaszony średni brąz. 

Moje rzęsy są dość proste bez użycia zalotki (choć nawet z nią szybko się prostują), w dodatku bez użycia henny nasada jest niemal siwa.

Posiadam wadę wzroku - astygmatyzm, z tego też powodu noszę okulary i okazjonalnie soczewki. Nie miałam na razie okazji by wypróbować kolorowe soczewki, choć czasami kusi mnie sprawdzenie brązowych lub bardziej niebieskich. 

Mam raczej słowiański typ urody (lato), jasna karnacja z pomieszanym odcieniem, choć więcej u mnie pigmentu żółtego z naturalnym niż różowego, niestety często na zdjęciach moja skóra uparcie potrafi wyjść bardziej różowa. 

Walczę z trądzikiem od lat, w tym momencie moim największym koszmarem są rozszerzone pory w których lubi zbierać się wszystko (zaskórniki to zło). Co najbardziej zabawne: w dni gdy się nie pomaluję i wyjdę na miasto pojawia mi się więcej podskórnych (i nie tylko) wulkanów niż w dni gdy się pomaluję a później dobrze oczyszczę skórę. 

Typ cery? Tłusta strefa T, suche i wrażliwsze policzki, delikatne problemy z naczynkami na skrzydełkach nosa oraz na policzkach - problem który posiadam od dziecka i jest prawdopodobnie odziedziczony po moim tacie i babci.
Moje włosy przechodziły różne zmiany. W przypadku koloru to moim naturalnym jest ciemny blond, włosy są średnioporowate ze skłonnością do rozdwajania się, puszenia się w niesprzyjającą pogodę oraz nadmiernym przetłuszczaniem się u nasady. Z natury są proste, skręt zwykle długo u mnie nie wytrzymuje, zarówno metodą naturalną jak i metodą z użyciem wysokiej temperatury i środków do stylizacji włosów. 


Zwykle nie mam problemów z alergiami skórnymi, a jeśli już to na ogół nie są związane z używanymi kosmetykami. Posiadam jednak skłonność do przesuszeń na łokciach, kolanach, stopach i dłoniach. Cellulit? Rozstępy? Tak, posiadam je.


Moje paznokcie są dość krótkie i cienkie z natury, w dodatku prawdopodobnie przez to, że jako dziecko obgryzałam je przez wiele lat nie mają ładnego kształtu. Hybryda bez nadbudowy wygląda u mnie bardzo źle. 


Nie mam jakichś wielkich preferencji jeśli chodzi o kosmetyki, lubię testować różne, również azjatyckie.
To, na co zawsze zwracam uwagę jeśli chodzi o wybór:
 - jasne podkłady o żółtym tonie,
 - zapachy: owocowe, egzotyczne, rześkie, słodkie, kwiatowe,
 - nie jestem fanką mleczek do demakijażu, wolę płyny dwufazowe bądź olejki.