Niebieski czy zielony? Oba! To duochrom | Colour Alike, nr 540

by - poniedziałek, grudnia 05, 2016

Marki kosmetyczne wciąż nas zadziwiają i produkują różne cuda, mniej i bardziej udane. Typów lakierów do paznokci jest tyle, że na palcach jednej ręki ich nie policzysz...w sumie zabraknie ci palców i u drugiej dłoni, i u stopy....i u brata lub siostry. ;) Choć duochromy znane są już od dawna w swojej kolekcji mam obecnie całe 3 sztuki! Szaleństwo. :D Dziś o jednym z nich. ;)

Marka: Colour Alike
Seria: Tęczaki
Numer i nazwa: 540
Pojemność: 8 ml
Cena: 18 zł
Rodzaj: duochrom
Pędzelek: długi, prosty, dosyć cienki
Kolor: niebiesko-morki z fioletem i granatem w tle
Krycie: 2 warstwy

Specjalnie wykonałam zdjęcia z lampą pierścieniową i z żarówką (5500 K - tylko jedna) by pokazać różnice jakie występują wówczas w odcieniu i wykończeniu. Co śmieszne choć różnice da się zauważyć to ten lakier taki właśnie jest - różny w zależności od światła. Zabrakło tylko zdjęć w dzień - niestety obecnie jest to dla mnie niewykonalne - wstaję do pracy i wracam z niej gdy jest ciemno. ;) Słońce (lub jego ewentualny brak) widzę z okien biura. :p


Lakier wyprodukowany przez markę Colour Alike (colorowo.pl), która pochodzi z Łodzi, czyli całkiem blisko mnie. ;)


Buteleczki lakierów CA są wszystkie takie same - okrągłe walce z czarnymi nakrętkami. Design bardzo prosty, ale łatwo zapamiętywalny. 
Pędzelki mają długie i cienkie - dla mnie bardzo wygodne. :)


Do pełnego krycia wystarczą nam 2 warstwy, które schną w przyzwoitym tempie.


Nie ma problemów ze zmywaniem - nie barwi skórek ani paznokci. O trwałości nie lubię się wypowiadać, bo gdy u mnie lakier wytrzyma 3 dni u kogoś innego potrafi wytrzymać tydzień - kwestia tego jakie mamy paznokcie. Bublem są tyle te, które nie wytrzymują jednego dnia. Ten tutaj wytrzymał mi chyba 3 dni a potem starte końcówki były już wkurzające. ;) 


Lakier pochodzi z serii nazwanej "Tęczaki" i jest to duochrom, jednakże bardzo ciężko uchwycić tę jego wyjątkowość na zdjęciach. Po pierwsze jest to lakier o wykończeniu metaliczno-shimmerowym. Jego kolor to taki niebieski i morski w jednym. Jego duochromowość to fiolet i granat - mega trudny do uchwycenia.
Na zdjęciach brak top coatu - także można zauważyć, że sam w sobie ma piękny połysk. :)

Lakier przepiękny i idealnie trafia w moje gusta. :)
Jak podoba Wam się taki kolor? Jesteście równie urzeczone jak ja?


You May Also Like

22 komentarze