Proste zdobienie z neonowymi marmurkami Lemax. I dlaczego nie polecam białego lakieru "smart girls get more"

Cześć. :) Dziś post podzielony niejako na dwie części, choć o tej samej paznokciowej tematyce. Najpierw zdobienie a później o lakierze, którego nie polubiłam. ;)


Marmurki Lemax otrzymałam w pierwszej współpracowej paczce od BajSzer. Są śliczne, mają cudne kolorki, całkiem niezłe krycie nawet bez bazy i wyglądają jak posypane pieprzem. Napiszę o nich osobny post jak tylko je zeswachuję. ;)
Dodatkowo wykorzystałam biały lakier smart girls get more (nr 10) oraz top coat Seche Vite. I tasiemkę do zdobień.


To zdobienie jest bardzo proste w wykonaniu a efekt jaki daje jest bardzo ciekawy. ;)


  1. Malujemy paznokcie odżywką/ bazą do paznokci.
  2. Malujemy paznokcie białym lakierem (zwykle potrzebne są 2 warstwy) i czekamy aż porządnie wyschnie.
  3. Następnie na środek każdego paznokcia przyklejamy tasiemkę do zdobień - wzdłuż paznokcia.
  4. Używając dwóch lub kilku kolorów malujemy każdą stronę paznokcia. To jak je pomalujemy zależy od nas. I tego jakich lakierów użyjemy. U mnie jest to kombinacja (od wskazującego do małego palca): różowy-pomarańczowy, pomarańczowy-różowy, żółty-zielony, zielony-żółty. I na kciuku: żółty-pomarańczowy-różowy.
  5. Odrywamy tasiemkę, czyścimy skórki i malujemy całość topem.


Proste. Efektowne. Elektryzujące. ;) Śliczne. :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A teraz jeszcze chciałabym napisać o białym lakierze smart girls get more. Kupiłam go w Textil Markecie za niecałe 4 złote. Są też te lakiery w Drogeriach Natura.


Zacznę od tego, że buteleczka jest malutka a pędzelek krótki. Sam lakier dosyć szybko zaczyna gęstnieć i starcza na dosłownie kilka pomalowań. Nie zużyłam nawet połowy buteleczki a już mam problemy z wydobyciem lakieru. Maże się po paznokciach i niezbyt przyjemnie się nim maluje. Potrzebne są 2-3 warstwy. Schnie długo. Bez top coatu się nie obejdzie. Żałuję, że go kupiłam bo podczas malowania mnie wkurza. Pewnie użyję jeszcze z raz pod jakieś zdobienie (aby nie było widać niedociągnięć) i wyrzucę. Nie polecam i nie skusze się na inne kolory. 
Dobre będą jedynie wtedy gdy ktoś chce po prostu sprawdzić czy dany kolor mu pasuje i nie chce wydawać zbyt dużo na większą buteleczkę.
Oczywiście to tylko moje zdanie, wasze może się różnić. ;)
Jeśli będziecie chciały kupić te lakiery marmurkowe lub cokolwiek innego na allegro BajSzer (a maja tam same piękne i niedrogie dobroci!) powołajcie się na mojego bloga podczas składania zamówienia a dostaniecie gratis. :)instagram @iliz_beauty

Copyright © iliz