(Nie)klasyczny half moon manicure

by - piątek, kwietnia 10, 2015

Cześć. tak wiem, miały być podkłady. Na 100% będą jutro, bo dziś zrobiłam jeszcze kilka zdjęć i muszę je poprawić. Więc dziś post na szybko.


W marcu brałam udział w konkursie u Bajszer na FB, gdzie tematem było "Kobieta wczoraj i dziś". Długo myślałam co by zmalować aż postawiłam na totalną klasykę. Kto nie słyszał o manicure typu half moon? Stary sposób pierwszych zdobień, o ile można to tak nazwać. ;)
No to wzięłam się do pracy....


 ...i okazało się, że nie mam kółeczek dzięki którym mogłabym idealnie wykonać manicure. Paski do frencha odpadły w przedbiegach bo się u mnie nie sprawdziły totalnie (acha, próbowałam ;)). Myślałam i myślałam.
Aż zapaliła mi się na głową żarówka! Łiiii jak w tych bajkach. :D 


Namalowałam na folijce pasek lakieru. Wybrałam srebro (Golden Rose, Rich Color, nr 20), żeby odejść od klasyki i dać trochę błysku. :) Dwie warstwy, top i czekałam aż wyschnie. W tym czasie pomalowałam już lakierem paznokcie. Jedna ciut grubsza warstwa i tadam! Czerwone pazurki. ^ ^ Mój wybór padł na mój jedyny (na razie ;)) lakier od Bourjois: 11 Rouge in style. Swoją drogą całkiem nieźle kryje, pięknie błyszczy i jeszcze ten wygląd. ^ ^


Gdy srebrny lakier wysechł, przyłożyłam do niego wieczko jednego z lakierów (o kształcie koła) i odrysowałam długopisem. :D A potem wycięłam nożyczkami. Pocięłam na dwie części każde kółko, paznokcie pomalowałam bezbarwnym lakierem, odczekałam chwile i przyłożyłam połówki "naklejek". 
Wyczyściłam skórki, pomalowałam całość topem. I gotowe. :)

Kółka już sobie zamówiłam. Więc na pewno jeszcze za jakiś czas, coś do half moona czy coś, się pojawi. ;)

Lubicie klasykę na paznokciach?

You May Also Like

6 komentarze