Osłonki na pędzle - potrzebny czy zbędny gadżet?

by - środa, listopada 02, 2016

Pędzlami maluję się już dobrych kilka lat, na początku takimi najtańszymi, wręcz badziewnymi, potem dostałam większy zestaw pędzli średniej jakości, ale niektóre wciąż mi służą i całkiem je lubię. Potem moja kolekcja się powiększała. Ale o pędzle też trzeba dbać - w końcu dotykają naszej twarzy. Więc ich pranie jest mocno wskazane. Niektóre piorę częściej, niektóre rzadziej, zależy czy używam ich często czy tylko raz na jakiś czas. Ich "pranie" potrafi być uciążliwe a jeszcze bardziej ich schnięcie, zwłaszcza gdy pędzel ma naturalne włosie albo "wkurzające".


Niedawno w moje ręce wpadły osłonki na pędzle. Czytałam już nie raz, że to ciekawy i przydatny gadżet, który jest tak właściwie siateczką o określonym wymiarze (zwykle jedna osłonka ma długość 12 cm, ale można je skrócić jeśli jest taka potrzeba). Długo wzbraniałam się przed ich zakupem - a po co mi one, to zbędny gadżet, to tylko siatka...


Jednak rozcapierzanie się niektórych pędzli bywało wnerwiające okropnie. Niby można użyć chusteczki, ale nie zawsze ta metoda dawała radę.


Teraz wiem, że wybranie osłonek było świetnym pomysłem. Zaraz po wypraniu pędzli wystarczy nałożyć osłonkę od strony trzonka i pociągnąć w górę by siateczka ułożyła się na pędzlu i włosiu.


Później trzeba tylko poczekać aż włosie wyschnie - w zależności od tego ile jest włosia czas schnięcia będzie różny. Najczęściej piorę pędzle w okolicach południa a rano dnia następnego są już suche.


Po zdjęciu osłonek włosie ładnie do siebie przylega - nic się nie rozcapierza. Włosie wygląda bardzo dobrze i zwłaszcza w przypadku tych z włosiem naturalnym - najczęściej są to pędzle do blendowania, ale też te do twarzy - w końcu wyglądają ładnie a włosie nie sterczy w każdą stronę niczym trzepnięty piorunem.


Osłonki pasują zarówno na pędzle do twarzy jak i te do oczu - oczywiście prawdopodobnie po pewnym czasie się rozciągną za bardzo, ale nim to nastąpi minie dłuższy okres czasu i wiele prań pędzli.


Za 20 sztuk osłonek zapłacimy 7 zł w sklepie Prezenty z Dalekich Krajów a dokładnie znajdziecie je tutaj - klik klik klik. Wysyłka jest darmowa, ale trzeba na paczkę chwilę dłuższą poczekać.


Używacie osłonek?

You May Also Like

16 komentarze