12 kolorowych folii transferowych od DressLink

by - środa, kwietnia 27, 2016

Dziś chciałabym przedstawić Wam folie transferowe do ozdabiania paznokci a także manicure, który z nich wykonałam. Na pewno jeszcze nie raz się pojawią a niebawem chcę również zrobić tutorial o ich nakładaniu (filmik) bo pictorial już na blogu się pojawił.


Zestaw 12 różnokolorowych folii wraz z małym klejem do ich nakładania pochodzi ze sklepu DressLink.


Przyszły zapakowane w woreczek foliowy, choć sama paczka była bardzo dobrze zapakowana - podwójnie. :)Klej jest mały ale raczej wydajny bo na jeden paznokieć wystarczy jedno maźnięcie a pędzelek jest na tyle szeroki ale wygodny że na moje paznokcie dosłownie wystarczyło jedno pociągnięcie (dwa w przypadku kciuka).
Choć w butelce wydaje się być biały tak naprawdę jest pół-transparentny i daje taką fioletową poświatę.
Co ważne - klej musi dobrze wyschnąć aby folia dobrze się odbiła. Na niektórych paznokciach zrobiłam to za szybko i folia nie odbiła się tak dobrze jak powinna.


Wśród 12 kolorów w moim zestawie znalazły się:
 - 1 tęczowy,
 - 1 kremowo-transparentny z efektem holo,
 - 1 czerwony,
 - 1 różowy z efektem holo,
 - 1 fioletowy,
 - 1 niebieski,
 - 1 zielony holo,
 - 2 srebrne holo,
 - 3 złote holo.


Wybór spory i można szaleć. Folia jest całkiem długa, choć nie mierzyłam jej w centymetrach. Wiem za to że jej wysokość to 5 cm i przy krótszych paznokciach można ją spokojnie ciąć na pół bo i tak wystarczy z wysokości.
Z tego co widzę na stronie to można też trafić na inne wzory, trochę jak w ruletce. ;) Nie każdemu może to akurat odpowiadać ale jeśli nie mamy szczególnych preferencji to możemy być zadowoleni.
Folia jest cienka (i taka być powinna) i można wykonać z nią naprawdę ciekawe kombinacje.


Można ozdobić nią jeden paznokieć lub kilka. Można również ozdobić tylko wybrany fragment paznokcia. Ważne jest również to aby bazą pod folia był lakier w zbliżonym do niej kolorze, w razie gdyby gdzieś się nie odbiła i nie było tego później widać.
I oczywiście mani pokazowe. Niestety top zjadł mi piękny błysk folii holograficznej (Seche Vite i Sophin GelLac). Zastanawiam się jaki top nie matowi tego ślicznego błysku?
Na palec serdeczny nałożyłam folię tęczowa, na pozostałe holo-róż. Przy czym na wskazującym zbyt szybko nałożyłam i się trochę zniszczyło, ale efekt i tak wyszedł ciekawy choć niezamierzony. ;)
Wydaje mi się, że folia najlepiej trzymać się będzie pod hybrydą czy tego typu metodą. Niestety ze zwykłymi lakierami wytrzymuje u mnie maks 2 dni.


Będzie mi miło jeśli poklikacie w linki (wystarczą te pod ostatnim zdjęciem). :) Jeśli też gdzieś potrzebujecie to możecie wrzucić link w komentarzach. :)

You May Also Like

19 komentarze