Mix transfer foil nail art [manicure hybrydowy]

Choć uwielbiam paznokcie rzucające się w oczy, w żywych kolorach to równie mocno uwielbiam jasne paznokcie z mocnym akcentem, który sprawia, że kolor zdecydowanie przestaje być nudny. I dziś właśnie takie zdobienie chciałabym zaprezentować: jest minimalistyczne ale przykuwające uwagę, a w dodatku jego wykonanie jest dziecinnie proste!
Nic tak nie odmienia prostego manicure w jednym kolorze jak dodatki, np. w postaci folii transferowej. I kto powiedział, że możemy używać jej tylko na ciemnych kolorach lub bieli? W dodatku możemy używać jej w różnoraki sposób nie tylko próbując nałożyć ją równo na cały paznokieć. Po co się męczyć skoro można wykazać się kreatywnością i użyć kilku kolorów by paznokcie wyglądały odlotowo?
Co ciekawe dzięki temu każdy z wybranych paznokci może wyglądać inaczej. Może to być jeden, dwa albo wszystkie - to już zależy od nas samych. :)
Jeśli chodzi o mnie to jeśli nie ozdabiam wszystkich paznokci to lubię ozdobić kciuk, serdeczny i środkowy - co też można zauważyć po prostu w moich poprzednich zdobieniach. ;)


Wykorzystałam:
 - bazę i top Eveline Cosmetics, Hybrid Professional;
 - lakier hybrydowy Eveline Cosmetics, Hybrid Professional, 290 Light Pink;
 - dwa kolory metalicznej folii transferowej no name (czerwona i tęczowa).


Po nałożeniu bazy i 3 cieniutkich warstw koloru na lepką warstwę (nie przemywałam) nakładałam folię - wcześniej delikatnie ją pogniotłam (małe kawałki) by nie przywierała cała tylko fragmentami. Dopiero potem nałożyłam top. Nie potrzebowałam kleju do folii, ale ważne jest aby kolor/top był lepki (warstwa dyspersyjna). I tyle - żadnej w tym wielkiej filozofii a efekt zdecydowanie przykuwający uwagę. :)


Używasz folii transferowej? Sprawdza się również na tradycyjnych lakierach, jest jeden haczyk - nie każdy zwykły top dobrze je zabezpiecza a nawet potrafi zmatowić.

instagram @iliz_beauty

Copyright © iliz