Tutorial: Knitted and taped nails

Dziś przychodzę do Was z długaśnym tutorialem. :D Jeśli ciekawi was co potrzebne będzie do wykonania manicure w stylu knitted nails (sweterkowy wzór) oraz taped nails (przy pomocy tasiemek) to zapraszam. :) Oczywiście nie jest idealnie, ale to pierwszy taki "poważniejszy" tutorial na moim blogu więc bądźcie wyrozumiali. ;P Trochę żałuję, że nie mogę nagrać też filmiku (tam lepiej byłoby wszystko widać), ale mój komputer by tego nie wytrzymał. ;)


Na początek trzeba przygotować kilka niezbędnych przyborów.Potrzebujemy:
  1. Lakiery: transparentny matujący, 2 kolorowe, odżywkę i opcjonalnie top wysuszający.
  2. Jakiś większy pojemniczek lub coś co będzie dobrze stało, nożyczki, tasiemkę do zdobień.
  3. Pędzelki (jeden cieniutki i jakiś do oczyszczania skórek), wacik, zmywacz oraz mały pojemniczek na zmywacz (łatwiej zanurza się pędzelek - mój pojemniczek to część po opakowaniu na rękawiczki z jakiejś farby do włosów).
  4. Chusteczka/papierowy ręcznik kuchenny oraz jakaś folia (np. po czekoladzie, sreberko czy cokolwiek co nie będzie papierowe - do mieszania lakierów).

 ******

Z A C Z Y N A M Y1. Na początek malujemy paznokcie odżywką (u mnie jest to 1 warstwa wybielającej odżywki Miss Sporty). 
Oczywiście po tym jak spiłujemy paznokcie do pożądanego przez nas kształtu i zadbamy o nie (oczyszczenie, usunięcie skórek). 
Ja swoje musiałam obciąć, ponieważ niedawno mi się jeden złamał przez drzwi samochodu. 2. Następnie malujemy paznokcie wybranymi lakierami. U mnie są to 2 warstwy lakierów: Lovely, Gloss Like Gel o numerze 160 oraz My Secret, 212 Sea Green. I czekamy aż porządnie wyschną. Opcjonalnie możemy pomalować je wysuszaczem, ale jak się okazało później lakier matowy może troszkę nam się marszczyć.
3. Gdy lakiery już wyschną - malujemy je lakierem matowym. U mnie jest to 1 warstwa, ale można też pomalować je dwukrotnie.
Użyłam topu matującego od My Secret.


4. Gdy już lakier podeschnie na kawałek sreberka/podkładki wylewamy po kropli lakieru bazowego oraz topu matującego. I łączymy je pędzelkiem ze sobą.
5. Następnie bierzemy pędzelek z wąskim włosiem i malujemy wzorki przypominające te na swetrach. U mnie są 3 różne (nie do końca udane), ale w sieci jest mnóstwo inspiracji (ba! w szafie też je znajdziecie ;)). Chodzi o to aby tymi połączonymi lakierami rysować wzorki na paznokciach. Najlepiej gdy ten lakier z podkładki ciutkę podeschnie i nie będzie zbyt rzadki. 


6. Jeśli efekt będzie zbyt delikatny możecie wylać kropelkę topu matującego na podkładkę i poprawić wzorki pędzelkiem aby były "grubsze", bardziej wypukłe.


I to było właśnie lakierowe knitted nails. Nie używałam lakierów hybrydowych czy żelowych, a wyłącznie zwykłych. Bez użycia lampy i efekt również jest. :)

******

Teraz przejdźmy do taped nails, czyli zdobień z użyciem tasiemek. Swoje zakupiłam na buyincoins.com za 1 dolara i dostałam 10 różnych tasiemek.
Jeśli chodzi o zdobienia z użyciem tasiemek to opcji jest bardzo dużo. Wzorów ile można nimi wykonać...całe mnóstwo. Można wymyślać samemu lub poszukać inspiracji w Internecie. :)


Potrzebne nam będą:
 - tasiemki do zdobień,
 - nożyczki,
 - lakier do paznokci,
 - pęseta,
 - pojemniczek lub coś do czego doczepimy pocięte tasiemki.


Wybrałam wzór śnieżynki, choć niestety nie do końca mi wyszła - zbyt późno zauważyłam błąd. ;) Naklejając tasiemki uważajcie na to aby pamiętać kolejność naklejania oraz to aby lakier pod tasiemkami był już suchy - w przeciwnym razie może wam się nieestetycznie poodrywać od spodu.
Można by było używać jeszcze maleńkich kawałków tasiemki by zrobić rogi śnieżynki - ja użyłam pędzelka i delikatnie narysowałam kontur a później wypełniłam środek.
Odklejając tasiemki pamiętajcie o tym aby lakier był jeszcze mokry. Dlaczego? Aby gładko się wszystko odkleiło i nie zaczęło odrywać.

Tu lakier już nieco podsechł i możecie zauważyć jak zielony lakier nieco się "podniósł" podczas odrywania.


A tutaj inna wersja. Wpierw przykleiłam tasiemki poziomo a następnie pionowo.


I voila!


Mam nadzieję, że post okazał się choć trochę przydatny. :) Czy chcecie więcej takich tutoriali?

instagram @iliz_beauty

Copyright © iliz