Tutorial: witch nails (czarownica, kot i pajęczyna)

Moi mili! Ostatnio był tutorial to dziś...też tutorial. :D Miało być coś innego, ale tamten post muszę jeszcze dopracować. ;)
Dzisiejsza inspiracja będzie przydatna w okresie halloween a także podczas karnawału. Paznokcie do tego tutorialu przygotowałam do swojego stroju czarownicy na zabawę karnawałową w przedszkolu, gdzie pracuję. 


 Być może już gdzieś widzieliście zarówno takiego kota jak i czarownicę bo ja właśnie wygrzebałam je z zakamarków pamięci - być może oryginały są ciut inne. Już nie pamiętam dokładnie. Mnie wyszły tak. ;) Tę pajęczynę zaś już raz rysowałam na halloweenowy manicure.


Przyda się taki oto zestaw, jednak wybór lakierów należy do was - pełna dowolność. :) A zamiast farbek możecie użyć też lakierów - tyle że są mniej plastyczne niestety.
Farbki akrylowe, lakiery, zmywacz, wacik, jakaś podkładka, pędzelki i sonda do zdobień też się przyda. :)

Na początek musimy przygotować paznokcie.
1. Na odtłuszczone paznokcie nałożyłam odżywkę/bazę (to ważne, bo lakier lepiej się wtedy trzyma płytki). U mnie jest to odżywka z jedwabiem od AllePaznokcie.
2. Ponieważ wybrałam neonowe lakiery, a te najlepiej wyglądają z białą bazą - pomalowałam paznokcie białym lakierem Diamond Cosmetics nr F-28. Dwie cienkie warstwy. 
3. Kciuk pomalowałam czarnym lakierem My Secret nr 121.

4. Następnie 2 paznokcie pomalowałam neonowym zielonym lakierem od Lemax (lakier dzbanek, nie wiem jaki numer) zaś 2 pozostałe neonowym pomarańczem Salon Perfect o numerze 506 Traffic Cone.
Nie przejmujcie się zalanymi skórkami. Później je wyczyścicie.5. Bierzemy czarną farbkę oraz cienki pędzelek.
6. Rysujemy kontur czarownicy.
7. Wypełniamy kontur kolorem.
8. Opcjonalnie możemy narysować usta (wykonać małą kreskę jakimś innym kolorem farbki).
I czarownica gotowa. :) Oczywiście opcji jest wiele - możemy narysować wyłącznie głowę z kapeluszem czy na jeszcze dodatkowym paznokciu dorysować włosy z drugiej strony.


Czas na kota
Rysujemy głowę kotka. Ja użyłam czarnej farbki. Dodajemy uszy.
Mieszając odrobinkę czarnej i białej farby stworzymy szarą, która posłuży nam do wypełnienia uszu oraz wąsików i noska.
Wypełniamy szarą farbką uszy kota nadając mu nieco trójwymiarowości. ;)
Używając białej farbki/białego lakieru robimy sondą oczy. Tęczówki można zrobić dowolnym kolorem - ja wybrałam ciemną zieleń. Rysujemy nosek (odwrócony trójkącik) a na koniec rysujemy wąsiki.

PAJĘCZYNA
 Malowanie pajęczyny polega na rysowaniu kresek - im cieńsze tym lepiej. Moje wyszły ciut za grube. ;) Później dorysowujemy lekko zaokrąglone kreseczki. 
Można malować z każdej strony paznokcia, jak również pajęczyna nie musi być do samego końca wykończona. Z uwagi na to, że użyłam Seche Vite, którego używa się na jeszcze wilgotny lakier wpierw pomalowałam je topem matującym i następnie Seche, jednak nieco mi ściągnął na końcówkach, ale jego użytkowania dopiero się uczę. ;)


Jak wam się podoba? Spróbuje ktoś odwzorować choć jedną "figurę"? :)

instagram @iliz_beauty

Copyright © iliz