Nowość! Stemplowanie żelami z Elisium

Niedawno otrzymałam od Elisium tajemniczą przesyłkę z pewną zawartością. Kto obserwuje mnie na Instagramie na pewno widział swatche pyłków na stories, ale pyłki każdy już zna, ma je wiele marek. Jednakże...stemplowanie żelami? Miałam raz lakier do stemplowania który podobno utwardzał się w lampie, ale to "podobno" jest trafnym słowem. Gdyż nie utwardzał się w lampie (UV&LED) i normalnie potrafił zejść pod wpływem cleanera. Tym razem jest trochę inaczej. Bardzo lubię stemplować, gdy malowałam paznokcie zwykłymi lakierami to stemplowałam średnio co 3 dzień. Teraz gdy noszę hybrydę robię to rzadziej bo też czasami maluję coś ręcznie lub stawiam na pyłki czy inne ozdoby. Ale czasami brakowało mi właśnie lakieru do stemplowania który będę mogła utwardzić w lampie. 
Teraz właśnie jestem w ich posiadaniu. Jednak co jest nam potrzebne? Jak stemplować takimi żelami?


PRZYDATNE NARZĘDZIA

Podczas stemplowania potrzebujemy kilku niezbędnych produktów:
 - płytki do stemplowania,
 - miękkiej gumy do stemplowania
 - zdrapki (by pozbyć się nadmiaru lakieru, polecam wszelkie plastikowe, najlepiej jak nie jest zbyt giętka),
 - lakierów do stemplowania,
 - wacików,
 - cleanera (przy korzystaniu z żeli do stemplowania), zmywacza,
 - gumy ochronnej do skórek do wzorów całopaznokciowych (może to być guma, może to być płyn, płynny lateks czy coś w tym stylu) - ponieważ najlepiej ochroni skórę podczas stemplowania i nie będzie trzeba bawić się cleanerem przy skórkach, gdy utwardzimy żel to tak łatwo nie zejdzie ze skóry,
 - taśmy klejącej lub rolki do ubrań (przy drobnych wzorach korzystam z obu, taśmy do pozbycia się niepotrzebnych wzorów, rolki do oczyszczania gumy ogółem),
 - chęci. ;)


Marka Elisium wypuściła kilka nowości które pozwolą stemplować żelami: STAMPER ze zdrapką czyli po prostu gumę do stemplowania, ŻELE DO STEMPLI  w 14 kolorach (klasyczne biel, czerń, złoto i srebro oraz kilka bardziej wymyślnych jak np. czerwień czy żółty) oraz prostokątne PŁYTKI DO STEMPLOWANIA z sześcioma motywami: Festival, Season, Travel, Woman, Love i NatureSTEMPLOWANIE WARSTWOWE

W przesyłce znalazłam 2 płytki gdzie głównie znajdują się drobne wzory. Niektóre są pojedyncze ale niektórych można używać WARSTWOWO. Co to znaczy? 
Otóż, nakładamy jeden ze wzorów na paznokieć np. białym żelem, utwardzamy w lampie a następnie wybieramy kontury tego wzoru i nakładamy go innym kolorem. 

W zdobieniu które pokażę poniżej wykonałam tak kwiatki. Przypomina to trochę reverse stamping z tą różnicą że nie trzeba kolorować wzoru a wystarczy go odbijać (jeśli takowe są na płytce). 

Można też oczywiście użyć wyłącznie jednego koloru bądź można użyć dwóch lub więcej przy wzorach całopaznokciowych by stworzyć "ombre". 

Gdyby nie to że bardzo ciężko mi nagrywać filmiki aparatem w miejscu gdzie maluję paznokcie (bo ściana, bo monitor, za krótkie biurko) to nagrywałabym częściej, bo jak na razie to na moim kanale pojawiły się całe 3 filmiki z paznokciami. STAMPER

Bez stampera nie ma stemplowania. Oraz bez płytki ze wzorami. To są 2 główne narzędzia potrzebne przy tej metodzie zdobienia paznokci. Trzecim są lakiery, ale można również stemplować pyłkami, zwykłymi lakierami czy jak w przypadku nowości od Elisium - żelami do stemplowania.

Stamper od Elisium jest w metalowym holderze, w pięknym różowym odcieniu. Guma jest przezroczysta i bardzo miękka, a przy tym bardzo wygodna. Z drugiej strony znajduje się przezroczysta plastikowa nakładka dzięki czemu odbijając wzór mamy kontrolę nad tym gdzie ląduje on na paznokciu. I jest to również ważne przy stemplowaniu warstwowym. Dodatkowo mamy też nasadkę która chroni gumę przed uszkodzeniami. I zdrapkę plastikową dzięki której zbieramy nadmiar lakieru/żelu z płytki.


STAMPING GEL - ŻELE DO STEMPLOWANIA

Tak samo jak guma i płytki lakiery są ważne by w ogóle mówić o stemplowaniu. To co różni STAMPING GEL od Elisium od zwykłych lakierów do stemplownaia to fakt, że należy je utwardzać w lampie UV&LED przez 30 sekund

Żele mają gęstą ale nie mega gęstą konsystencję, nie trzeba też nakładać ich dużo, więc wydaje mi się że posłużą mi na wiele wiele zdobień. 


W moje ręce wpadło 5 kolorów: biały, czarny, brązowy, jasny fiolet oraz róż. Żele znajdują się w wygodnych tubkach z dość miękkiego plastiku. Da się je wykorzystać więc niemal do przysłowiowej ostatniej kropli.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ

Ponieważ żel nie zastyga aż do momentu utwardzenia go w lampie nie trzeba spieszyć się z jego nakładaniem. A nawet bym rzekła, że powolniejsze ruchy będą tutaj pewnym udogodnieniem. Zbieranie wzoru gumą lepiej robić wolniej bo i tak odbije nam się wzór a później bez problemów na paznokciu. Przy szybkim zbieraniu tak jak przy zwykłych lakierach może się okazać że wzór źle się odbije na gumie, że coś pójdzie nie tak. Oczywiście nie chodzi też by robić to w żółwim tempie. 
Wykonałam proste zdobienie warstwowe na dwóch paznokciach. Na wskazującym najpierw odbiłam białym żelem największy całopaznokciowy wzór, utwardziłam, a następnie dwoma innymi kolorami wzorki zawijasów. W przypadku środkowego wpierw pojedynczo odbijałam wypełnienie kwiatków a dopiero później ich kontury. Być może brzmi to strasznie trudno ale wcale takie nie jest a po kilku razach można nabrać niezłej wprawy. 


Na drugiej dłoni wykorzystałam inną moją płytkę i wzory z niej, ale przy wykorzystaniu stamping żeli od Elisium. Jeden mi się lekko rozmazał, ale wiecie kiedy to zauważyłam? Dopiero na zdjęciach. 


Jeśli chodzi o te śliczne pastelowe kolorki to są to mini lakiery marki Neess: struś pędzifioł, karate pink oraz wojownicza żaba ninja.


Słyszeliście już o tego rodzaju żelach do stemplowania? A może to dla was zupełna nowość?instagram @iliz_beauty

Copyright © iliz