W Objęciach Kultury no.1

by - niedziela, czerwca 29, 2014

Witajcie!

Dziś trochę z innej beczki. W końcu nie tylko kosmetykami żyję. To pierwszy post z nowej serii i mam nadzieję - nie ostatni. ;)
W tych postach będę wam pokazywała zdjęcia z różnego rodzaju festiwali na jakie uda mi się dotrzeć, o przeczytanych książkach, obejrzanych filmach i wszystkim co związanego jest z kulturą. Może nawet pojawią się jakieś nowe moje malunki. ;)
Dni Zduńskiej Woli...

 
...i koncert Afromental na który się wybrałam.
Było głośno, wesoło. I dali czadu. ;)


KSIĄŻKOWO
Lubię czytać romanse i jakoś tak wyszło ostatnimi czasy właśnie takie książki wpadły w moje raczki podczas wizyt w bibliotece miejskiej. Czytam jednak również inne rodzaje książek. ;)
Norę Roberts i jej Eve Dallas uwielbiam - futurystyczny krymino-detektywistyczny romans z Eve i Roarke w roli głównej. Uwielbiam <3
Historyczne romanse (Grzesznik nawrócony), coś dla miłośników dziwnych stworzeń (Dziki płomień) - który mnie nie porwał i zabawna historia w książce Ryzykowna piękność. Głównej bohaterki po prostu nie da się nie lubić. Wiadomo - idealne buty to skarb <3 ;)
Miłosne przysięgi - przeczytałam całą serię i jestem zauroczona głównymi bohaterami i historiami. Ach żeby takie miłoście zdarzały się w normalnym życiu. ;)
Jedz, poluj i kochaj - dla fanów wampirów, zmiennokształtnych itd. Główną bohaterkę nie sposób uwielbiać za jej ośli upór.
Duma, uprzedzenie i gra pozorów - współczesna i prostsza w zrozumieniu wersja książki, którą zna wielu. Główni bohaterowie grają w przedstawieniu, które coś za bardzo zaczyna przekładać się na ich prywatne życie. ;) Zabawna, przyjemna książka, którą czyta się bardzo szybko.


FESTIWALOWO
Max Make-up Festiwal
Wybrałam się prawie na sam koniec, ale i tak jestem zadowolona. Nie jest to może wydarzenie rodem z wielkich miast, ale może kiedyś Zduńskiej uda się przebić. ;)
Dziewczyny czekają na pokaz. Przebrane, umalowane i ufryzurowane. 

Kto zna tego Pana u dołu? xD

W trakcie pokazu. Wiosennie i kolorowo. Była i "Cleo" i "Pani Wiosna" i kilka innych pań


Była Zumba, gdzie niektórzy próbowali nadążyć za żywiołową instruktorką. ;)
Ale i kolorowe makijaże oraz wymyślne fryzury. I stroje.

Śliczna i urocza "Panna Młoda"


Aj aj patrząc na niektóre fryzury aż chciałoby się zawyć z bólu. ;) Nie mogłabym być modelką (oczywiście pomijając moją wagę ;) ) bo nie dałabym sobie już tak katować włosów. Wystarczy że raz na ruski rok idę na jakiś fryz na wesele. ;)
Pogoda była mocno zmienna. Kiedy dojechałam na miejsce lunęło, a za chwilę pojawiło się ostre słońce. Z firm kosmetycznych jakie widziałam było tylko Avon. Czy wcześniej były jakieś inne to nie wiem.FILMOWISKO
Źródło
Uśmiałam się nieźle na tym filmie, a nastoletnie wampiry, a zwłaszcza Lissa, rozbawiły mnie do łez. Jak ktoś lubi takie klimaty a ma ochotę poprawić sobie humor, to zdecydowanie polecam. ;)


Źródło
Rzadko oglądam takie historie, ale ta mnie wciągnęła. W niektórych momentach płakałam, w innych się śmiałam. Historia ta pokazuje, że nawet chorym osobom należy się coś od życia i one również popełniają błędy. Ale nadzieja zawsze musi w nas tkwić...


Źródło
Lubię filmy tego typu i choć czasami efekty specjalne po prostu mnie rozśmieszały to sam film bardzo mi się podobał. A na widok Kellana Lutza aż ślinka leci. xD


Źródło
Film z Jackie Chanem? Nie byłabym sobą gdybym go nie obejrzała. xD Trochę fantastyki, sztuk walki. Trochę bajeczka, ale mnie to nie przeszkadza. :)


Źródło
Jest Jet Li. I Morgan Freeman. 
Czy człowiek może zachowywać się jak pies? Czy może być bezwzględnym zabójcą? Takie filmy pokazują nam, że jeśli dziecko nie otrzyma wystarczającej ilości miłości i zainteresowania to jest to możliwe. Teoretycznie. I myślę, że wcale nie takie nierealne jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. 
Sceny walki wciągają, a sama historia jest dosyć ciekawa.


Pozdrawiam :*

You May Also Like

2 komentarze