Mój sposób na pozbycie się łupieżu zwykłego

by - 8/13/2013 06:05:00 PM

W okresie dojrzewania bardzo często dostawałam łupieżu, który bardzo mnie denerwował. Na ubraniach ciągle miałam biały pył lub nawet większe płatki. Każdego denerwuje i każdy go zna. W tym roku także się z nim zmagałam, ale wiedziałam już o nim więcej. Wcześniej na ogół kupowałam drogeryjne szampony, które i tak nie zawsze dawały rezultaty. 
Najbardziej pomogły mi te z GreenPharmacy. Kiedyś także używałam SelsunBlue, ale jest on dosyć drogawy i strasznie przesusza włosy - bez maski czy odżywki nawet nie mogłam włożyć grzebienia (a miałam wtedy krótkie włosy) :/

Ale jak pozbyłam się go w tym roku? Było to gdzieś w okolicach marca i kwietnia. Nie miałam go na całej skórze głowy, a przynajmniej najgorzej było z tyłu głowy.
Pozbyłam się go naprawdę w prosty sposób. Wystarczyło kilka myć i kłopot z głowy. A użyłam do tego szamponu Cien (aloes i zioła) oraz zwykłej oliwy z oliwek
Myłam głowę 2 razy - najpierw szamponem z dodatkiem oliwy, a potem samym szamponem, nakładałam odżywkę, a na koniec robiłam płukankę octową.
I pomogło. Oczywiście nie od razu - choć efekty były już po pierwszy myciu. Mnie udało się pozbyć łupieżu w tydzień.
Może się zdarzyć, że nie u każdego ta metoda da efekty - ale warto spróbować. Szampon może być jakikolwiek, choć taki przeciwłupieżowy zapewne byłby najlepszy.

Też mieliście/macie problem z łupieżem? Jak udało wam się go pozbyć?

You May Also Like

2 comments

 1. Nie miałam ale to chyba niezły wyczyn pozbyć się go w tydzień.

  QQnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sama byłam zaskoczona, choć brat który miał na całej skórze głowy borykał sie trochę dłużej (zwłaszcza że rzadkiej niż ja mył głowę)

   Usuń